Фіса

На прикладах….

 В третьому класі, коли мені було років 8-9,  наш класний керівник, нам усім своїм учням  купила брошурки про  небезпеку куріння. Там, здається було аркушів 30. Там і малюнки були і приклади і настороги. Тоді в дитинстві я мала впевнену думку – «Я ніколи не буду курити».

 Але пройшов час …Що я маю – я курець зі стажем.

 Можливо, якби я побачила антитабачну компанію ще декілька раз -  у років 13, 14, 15, 16, 17, 18, маю на увазі  саме тоді, коли відбувається процес активного подорослішення, то я не впевнена, чи  не змінила б я ту дитячу думку, і врешті-решт не стала до лави прихильників сизого диму.

 Коли я казала про те що «якби я побачила, ще кілька антитабачних компаній», - то я мала, на разі, приклад американців. Якось вони були в Києві і не просто пропонували перехожим обміняти цигарку на цукерку – там окрім іншого були страшні наглядні приклади – пластикові плакати, як для уроку біології, гіпсові муляжі внутрішніх органів поточених табаком, гірка вдаряючи у мізки статистика з намальованими могилками та кашлюючими чоловічками….Все це вражає, і на мій погляд виявляється більш дієвим для підростаючого покоління, ніж просто заклик «Куріння шкодить здоров’ю». У 15-18 ти про здоров’я не думаєш, воно в тебе, як факт, і крапка. То все інше потім, потім….

 Так от, - я вважаю, якби більшість наук використовували приклади, то я чомусь впевнена, у них було б більше прихильників.

 Чому, коли ми вивчали алгебру нам жодного разу не пояснили, де саме застосовуються ці складні функції, лямбди, та ступені. Так, до якогось класу в підручниках були намальовані яблука, труби з басейнами (пам’ятаєте таке - за стільки-то годин стільки-то води вливається, а через іншу трубу стільки-то виливається), хлопчики зі зловленими рибками. А потім зась – щось рахуєш, рахуєш. А до чого воно все?

 І так в багатьох інших випадках. Коли розповідають про економіку – сухо по книжному, з тієї економіки зиску 0,0  - бо вона якась далека і нежива, наче сама по собі. Якби те саме, без навергелюання купи термінів і купи тексту, але з прикладами – було б краще, і цікавіше, і як результат – зрозуміліше.

 Так можливо і з нацією. Щоб розуміти – хто ти, чому ти – треба бачити приклади. В цьому випадку можливо – це відчувати, що твоя нація має гідність, має повноцінну історію, має своїх героїв, митців, особистість, да хоч навіть таку дрібницю - якісну національну кухню. Щоб, дійсно недорого, смачно. Щоб можна було купити червоного борщу, а не бурди в пластиковому стаканчику, щоб свіженьких пампушок з часничком, ситних домашніх налисників, а не по фасованих «родичів пельменів».

 Ох, ці приклади….Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 2

Рекомендував цей запис
Дякую! :)

 
Календарь
Ноябрь
ПнВтСрЧтПтСбВск
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
ОБОЗ.ua